Artykuły,  Nowości,  Transformacja Światłem

Przesłanie archanioła Michała 04/2013

10 Kwietnia 2013, LM-02-2013

Ukochany Mistrzu, dawniej już wyjaśnialiśmy proces przechodzenia przez liczne poziomy i pod poziomy świadomości, a dziś chcemy go przypomnieć dla odświeżenia twej pamięci. Kiedy usuwasz wynaturzenia aury, pewne procesy zachodzą również w twoim wnętrzu. Cała fizyczna struktura jest poddawana kompleksowym zmianom, które są wywoływane przez wyższe wzorce częstotliwości pobierane przez ciebie ze Źródła Stwórczego za pośrednictwem wielkich Miast Światła. Twoje DNA, święte serce/umysł i centra czakr zawierają boski plan. Kiedy wchłaniasz coraz więcej diamentowych cząstek świadomości Stwórcy, powoli korygują się wszystkie niedoskonałości, jakie stworzyłeś, wtedy gdy pewne negatywne idee przyjąłeś za własne prawdy. Wiele z tych wypaczonych pojęć wypływa na powierzchnię twojej świadomości, gdzie mogą zostać uzdrowione lub wyeliminowane; a my rozumiemy, że – w miarę coraz pełniejszego zgłębiania mądrości kosmicznej – cały ten proces może być niewygodny i niepokojący. Podczas gdy to robisz, musisz utrzymać stan uważności i zachować cierpliwość. Cała ludzkość budzi się z amnezji lub czegoś, co można nazwać ograniczoną świadomością Jaźni oraz bezmiaru Stworzenia i jego złożoności.

Możesz stać się bardzo biegły w analizie nowych idei i mnóstwa nowych informacji, jakie są teraz dostępne za sprawą umożliwiającego to daru rozpoznawania. Teraz gdy jesteś bardziej dostrojony do swojej Nadduszy – wyższej Jaźni – oraz do cichych podszeptów głosu wewnętrznego, zyskujesz możliwość szybkiego ustalenia, czy jakieś pojęcie współgra z twoją wewnętrzną prawdą. Jeśli tak nie jest, to wypada ci się go pozbyć bez urazy lub osądzania albo, jeśli nie jesteś pewien, odłożyć sprawę na bok i poprosić wyższą Jaźń o potwierdzenie w sposób jednoznaczny. Zdajemy sobie sprawę, że będziesz bombardowany wieloma nowymi teoriami i że niektóre z nich poszerzą granice twojego pojmowania. Musisz pamiętać, kochany, że to, czego doświadczasz, jest częścią procesu jednoczenia i wznoszenia, przez który właśnie przechodzisz i który z biegiem czasu stanie się jeszcze szybszy. Nieważne gdzie jesteś na ścieżce wznoszenia, bądź zadowolony ze swojego poziomu rozumienia i miej dla siebie cierpliwość. To ego szepcze do ciebie: „Nie jesteś wystarczająco dobry. Inni wokół są lepsi od ciebie. Nie jesteś godzien. Nigdy nie będziesz zdolny nauczyć się, zrozumieć i udoskonalić wszystkich tych duchowych pojęć, technik i medytacji”. I tak w kółko. Jeśli tak jest z tobą, powiedz sobie STOP i z pomocą kilku wybranych medytacji łagodnie się skoncentruj.

Przeznaczeniem każdej Duszy wędrującej po Ziemi jest powrót do wyższych królestw egzystencji, jednak każda podróż jest bardzo osobista. Jak już wiele razy mówiliśmy: możesz wybrać dolną, środkową lub górną ścieżkę – to zależy od ciebie, lecz jakkolwiek wybierzesz teraz, w końcu powrócisz do subtelniejszych wymiarów Światła. Masz WOLNĄ WOLĘ w ramach tego ziemskiego, pierwotnie uwarunkowanego boskiego planu stworzonego i napełnionego Światłem przez naszego Boga Ojca Matkę. Musisz też pamiętać, że kiedy otwierasz się na wyższe poziomy świadomości, dolne partie mózgu, które rezonują z niższymi częstotliwościami trzeciego i czwartego wymiaru i które zawierają twoją zwierzęco-ludzką instynktowną naturę, są stopniowo modyfikowane lub wyłączane. W miarę jak korzystasz z mądrości swojego świętego umysłu i uzyskujesz zdolność interakcji ze swoją wyższą Jaźnią, przewodnikami i anielskimi pomocnikami, twoja instynktowna natura jest powoli zastępowana przez naturę intuicyjną. Rozwijasz zdolność czerpania mądrości z pakietów światła mądrości zmagazynowanych w wyższej części mózgu – ze świętego umysłu ,- gdzie jest zgromadzona cała twoja historia, pochodzenie, dziedzictwo – umieszczone w skarbcu wyższej świadomości.

Nie bądź zaniepokojony, kiedy twoja przeszłość, szczególnie bolesne wspomnienia, jakich przyszło ci doświadczyć w tym życiu, staną się tylko mglistym wspomnieniem. Nadszedł czas, aby tę przeszłość uleczyć i puścić. Nie musisz już analizować ani uzdrawiać minionych wcieleń ani rozumieć, dlaczego teraz działasz i reagujesz inaczej, gdyż to już ci nie służy. To stara ścieżka. Wypaczenia świadomości stworzone w przeszłości nie mogą istnieć, jeśli napełniasz się po brzegi diamentowymi cząstkami dzięki sposobom, jakich cię nauczyliśmy. Owe magiczne cząstki zawierają czystą / doskonałą esencję stwórczą i powoli transformują / transmutują wszelkie wypaczenia twojego pola aurycznego i ciała fizycznego. Powoli, lecz skutecznie będą korygowane niedoskonałości utworzone w twym świecie zewnętrznym i wewnętrznym. Pamiętaj: szybciej lub więcej nie zawsze znaczy lepiej. Dojście do stanu niedoskonałości powszechnie teraz panującego zajęło Ziemi i ludzkości dużo czasu. Za to poziom zaawansowania transformacji, jaki uzyskaliście wy – ziemskie zastępy Światła – w tak krótkim czasie, jest doprawdy imponujący.

Kiedy pozbędziesz się starych nawyków, przekonań i sposobów postępowania, powoli powrócisz do harmonii w zakresie akceptowalnego spektrum polaryzacji / dualności. Z każdym wyższym poziomem częstotliwości, jaki osiągasz, pozbywasz się okoliczności, ludzi i rzeczy, które nie współgrają już z twoim nowym poziomem świadomości. Może się wydawać, jakbyś przeszedł przez bramę do nowego wymiaru, w którym pewna część przeszłości magicznie znikła. Dlatego tak wielu z was doświadcza utraty przyjaciół i / lub członków rodziny, i dlatego wiele osób zmienia pracę i zaczyna nowe kariery. Wielu z was przenosi się do nowych miejsc, naprawdę czasem nie rozumiejąc, dlaczego jest kierowanych do jakiegoś określonego obszaru, lecz ma głębokie wewnętrzne przekonanie, że ma tam być. Wielu z was stwierdza, że praca, jaką wykonuje, zajęcia rekreacyjne, hobby i inne rzeczy, które was w przeszłości interesowały, są mniej satysfakcjonujące, bo nie pasują do coraz szerszej, rozwijającej się perspektywy rzeczywistości.

W miarę przyspieszania procesu wznoszenia zamykają się wielowymiarowe bramy przeszłości, a w coraz szybszym tempie otwierają się bramy przyszłości. Przez długi czas głównym czynnikiem władającym twoją świadomością był strach przed zmianami. Na początku podróży poprzez krainę gęstej materii poszukiwałeś szerokiej gamy zmian oraz wyrażania siebie i cieszyłeś się każdym nowym dziełem. Tylko podczas ziemskich doświadczeń zapomniałeś, że jesteś współtwórcą obdarzonym pełną miarą zdolności twórczych i że masz bezpośrednie połączenie przez rzekę życia / Światła ze Źródłem mocy tworzenia.

Pierwotne myśli nasienne stworzenia pochodzą z serca / umysłu Najwyższego Stwórcy, i one jak zawsze były doskonałe. Jednakże po każdym oddzieleniu się i refrakcji zostawało nieco mniej pełnej esencji stwórczej. Stopniowo, w miarę jak iskry świadomości Boga coraz bardziej oddalały się od centrum tworzenia, doskonałe pełne spektrum Światła rozszczepiało się na coraz bardziej zindywidualizowane aspekty ekspresji Boga. Ponieważ ten podwszechświat jest młodym przedsięwzięciem twórczym i znajduje się na najbardziej zewnętrznych rubieżach tworzenia, składa się ze spirali Światła widma połowicznego lub ze zredukowanych elementów kreacji. To nie znaczy, że jest wszechświatem upadłym czy złym, to po prostu oznacza, że nie zawiera pełni świadomości stwórczej.

Dzielni szafarze Światłości, czy jesteście gotowi i chętni do bycia pionierami otwierającymi drzwi do niebiańskich przybytków / wymiarów stworzenia? Każdy poziom wymiaru zaoferuje nowe możliwości i ułatwi dostęp do wielu nowych zdolności oraz pogłębi mądrość, jednak każdy poziom będzie również stwarzał liczne wyzwania i będzie wymagał, abyście pozbyli się rzeczy, które już nie służą waszemu najwyższemu dobru. Wiele aspektów swojej wyższej jaźni zostawiliście na ścieżce, którą przemierzaliście, zstępując do niższych wymiarów. Kontynuując podróż powrotną do wyższych wymiarów, musicie również być skłonni do opuszczenia tych ludzi, sposobów bycia i rzeczy z przeszłości, które nie pasują do waszej obecnej / przyszłej rzeczywistości.

Kochani, pomagamy wam w każdy możliwy sposób w granicach prawa uniwersalnego i cierpliwie czekamy, aż dołączycie do nas w różnych piramidach Światła rozmieszczonych w całym tym podwszechświecie. Już wam mówiliśmy, że nie tylko stwarzacie swoją ziemską rzeczywistość, tworzycie też swoje rezydencje w niebiańskich wymiarach. Przesyłamy wam wszystkim promienie miłości / światła Stwórcy, które możecie przyjąć. Otula was bezmierna miłość.

JAM JEST archanioł Michał.

Kochani Przyjaciele, archanioł Michał zachęcił mnie do sporządzenia podsumowania ETAPÓW WZNOSZENIA z kilku powodów. Po pierwsze: aby bardziej zaawansowani mogli odświeżyć pamięć i uzyskać bardziej przejrzysty opis tego procesu. Po drugie: aby dać wytyczne tym, którzy – już podążając ścieżką – wciąż się starają poprawić i przetransmutować liczne zakłócenia równowagi w ciele fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i astralnym, gdyż chcą się od zaburzeń uwolnić. Po trzecie: aby umożliwić zrozumienie tym, którzy są nowicjuszami w naukach mądrości nowej ery oświecenia, i zachęcić ich do procesu wznoszenia.

Najmilsi, bez względu na to, gdzie kto jest na ścieżce wznoszenia, niech spróbuje wyobrazić sobie przyszłość, która jest pełna nadziei i obietnic. Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak wielkiej szansy na odzyskanie boskiego statusu samo-urzeczywistnionego mistrza – współtwórcy na fizycznym poziomie istnienia. Otworzyliśmy i przygotowaliśmy dla was ścieżki, abyście nimi za nami podążali. Wszystko, co trzeba zrobić, to odpowiedzieć na wezwanie, a następnie postępować zgodnie z podszeptami duszy. Nikt nie zejdzie na manowce. My, wasi bracia i siostry podążający przed wami, zawsze jesteśmy w naszej wspólnej piramidzie Światła i dodajemy wam otuchy, abyście dążyli naprzód i ku górze. Z życzeniami wiecznej miłości i błogosławieństwa aniołów – Ronna.

ETAPY ŚWIADOMOŚCI NA ŚCIEŻCE WZNOSZENIA

Opromieniona przez archanioła Michała
Ronna / Święta skryba

 

ETAP PIERWSZY

Stopniowo dostrajamy się i zaczynamy słuchać subtelnego głosu sumienia (własnej ucieleśnionej duszy) oraz rozpoczynamy proces uzdrawiania i harmonizowania natury emocjonalnej. Powoli zezwalamy duszy, aby zastąpiła ego i stała się liderem oraz reżyserem naszych życiowych doświadczeń. Zaczynamy proces podnoszenia poziomu i wysubtelniania świadomości ciała emocjonalnego, co może być bolesne i trudne, lecz również pouczające i satysfakcjonujące.

ETAP DRUGI

Gdy głębiej wnikamy w podświadomość, rozpoczynamy proces dostrajania woli emocjonalnej do wyższej Jaźni – Nadduszy i woli Boskiej. Naszą główną mantrą / afirmacją staje się: „Bądź wola Twoja dla najwyższego dobra wszystkich”. Kiedy się dowiadujemy, że jesteśmy elektromagnetycznymi, energetycznymi istotami, zaczynamy rozumieć, że stale emitujemy w świat wokół nas energię własnych myślokształtów. Następnie musimy przeżyć te pozytywne lub negatywne myślokształty jako zdarzenia / sytuacje o tych samych częstotliwościach. Nasz osobisty świat nieustannie dopasowuje się do naszego obecnego obrazu rzeczywistości. Na drodze prób i błędów przyswoiliśmy prawa przyczyny i skutku lub karmy. Znamy uniwersalne prawa manifestacji i zaczynamy z nich aktywnie korzystać, powoli doskonaląc umiejętności współtwórcy ziemskiego poziomu bytu. Wraz z nową świadomością i zaufaniem do zasad działania wszechświata władanie na poziomie emocjonalnym stopniowo oddajemy swojej wyższej Jaźni, ponieważ teraz wiemy, że naszym boskim przyrodzonym prawem jest cieszenie się miłością, pięknem i obfitością Boga Ojca Matki. Jesteśmy świadomi, że wyższa Jaźń dostrzega wszystko z wyższego punktu widzenia i zawsze poprowadzi nas do możliwie najlepszego wyniku.

ETAP TRZECI

Kiedy wstąpimy na wyższe szczeble drabiny wznoszenia, nauczymy się również patrzeć na wydarzenia związane z naszym życiem z wyższego punktu widzenia. Z tymi, z którymi mieliśmy wcześniej karmiczne interakcje, przeszliśmy przez bolesny proces zrywania i uzdrawiania umów, dzięki czemu możemy wreszcie przeciąć energetyczne sznury. Wybaczamy z miłością i prosimy o wybaczenie, aby każdy ponownie stał się niezależną istotą. Kiedy uzdrawiamy i przemieniamy prawdopodobne wątki przyszłości, jakie stworzyliśmy w naszych wielu dawniejszych wcieleniach, kroczymy ku przyszłości bez ciężkiego brzemienia przeszłej karmy.

Z biegiem czasu po wielu przemyśleniach i wykonaniu duchowej pracy osiągamy pożądany emocjonalny dystans. Kochamy głębiej i z większą pasją, zaczynając w każdym wokół siebie szukać tego i dostrzegać to, co najlepsze. Izolujące pojęcie narzucane przez ego – „ja kontra inni” stopniowo zastępujemy ideą – „my i świadomość grupowa”. Nauczyliśmy się traktować sprawdziany i wyzwania jako możliwości wzrostu, a nie jako kary i nieszczęścia. W rezultacie nasze ciała emocjonalne zaczynają rezonować o wiele wyższymi, harmonijnymi częstotliwościami. Jesteśmy już gotowi skierować uwagę na doskonalenie, podwyższanie i harmonizowanie ciał mentalnych.

ETAP CZWARTY

W tej fazie Naddusza – wyższa Jaźń – zaczyna odgrywać aktywną rolę w procesie naszej transformacji, ponieważ duchowa jaźń powoli przyswaja wyższe częstotliwości (atrybuty, cechy i cnoty) Nadduszy. Rozpoczyna się proces rewidowania własnych przekonań, nawyków i poziomu świadomości mentalnej. Ponownie oceniamy swoje główne poglądy i postawy będące spuścizną po starszych pokoleniach, jak również przejęte od liderów kultury, religii i narodowości. Wznosimy się ponad możliwości widzenia zbiorowej świadomości niższych płaszczyzn astralnych.

ETAP PIĄTY

Kiedy wysubtelniamy wzorce częstotliwości własnego ciała mentalnego, powoli uzyskujemy dostęp do świętego umysłu i skarbnicy wyższej świadomości mentalnej, która jest w nim zmagazynowana. Święty umysł i święte serce jednoczą się z Nadduszą – wyższą Jaźnią i odtąd one kierują duchowymi poszukiwaniami. Kiedy przekonujemy się, że jest wiele ścieżek duchowych i wiemy, że one wszystkie ostatecznie doprowadzą do tego samego celu, stajemy się bardziej tolerancyjni względem przekonań innych ludzi. Stajemy się wymagający wobec ideologii, które chcemy zaakceptować jako własną prawdę i przyjmujemy tylko te prawdy, które pozytywnie współbrzmią ze świętą wewnętrzną istotą. Zaczynamy poszerzać myślowe horyzonty, a wiele osób chce rozwijać wiedzę o swoim duchowym pochodzeniu, misji / celu pobytu na Ziemi w tym wcieleniu i o tym, co się z nimi stanie, kiedy ją opuszczą.

ETAP SZÓSTY

Kiedy zwiększamy częstotliwość naszych ciał emocjonalnych i mentalnych, system czakr zaczyna wirować szybciej i bardziej harmonijnie. To powoduje zapłon lub aktywację eterycznego słupa światła biegnącego wzdłuż kręgosłupa ku górze przez rdzeń przedłużony – medulla oblongata (czakra wznosząca) do świętego umysłu i czakry korony. Spiralna energia, nazywana Kundalini, zawierająca atomy nasienne świętego ognia białego światła Stwórcy, nazywane diamentowymi cząstkami, zaczyna przepływać w górę kręgosłupa. Otwierają się portale świętego serca, tak że teraz można absorbować diamentowe cząstki światła przez tylny portal świętego serca, ale też przez strumień płynący w dół z czakry korony i strumień ognia Kundalini płynący w górę świętym słupem mocy / światła. Ów proces ulega przyspieszeniu i spotęgowaniu, gdy korzystamy z daru świadomego oddychania takiego jak oddech nieskończoności lub innych technik głębokiego oddychania.

ETAP SIÓDMY

Nauczyliśmy się, jak UZDRAWIAĆ PRZESZŁOŚĆ i TWORZYĆ PRZYSZŁOŚĆ, więc możemy koncentrować się na wiecznej CHWILI „TERAZ”. Jeśli stopiliśmy fizyczny intelekt z duchową mądrością Nadduszy – wyższej Jaźni, możemy nie tylko zrozumieć i zaakceptować wiele wyższych duchowych prawd, które poznaliśmy, ale również je przyswoić. Stopniowo dostrajamy się do zaawansowanych i rozwijających wskazówek na przyszłość. W ten sposób tak zwiększamy wyższe częstotliwości myśli nasiennych dla nowej ery w naszym kwiecie życia – kole tworzenia, że możemy je emitować w świat wokół nas.

Gdy przyciągamy coraz więcej wibracji wzorców częstotliwości z niższych płaszczyzn piątego wymiaru, nasza pieśń duszy dostraja się także do znacznie wyższych częstotliwości i z nimi rezonuje. To wysyła NIEBIAŃSKIE WEZWANIE do kompatybilnych aspektów wyższej Jaźni w celu zainicjowania procesu powolnego zestrajania się z osobistą kolumną światła. Łączenie iskier wyższej Jaźni z zamieszkującą nas duszą zaczyna w tym momencie przyspieszać, tak jak przyspieszają nasze postępy na ścieżce wznoszenia. Teraz gdy zaczynamy BEZ WAHANIA PODĄŻAĆ ZA DUCHEM, jesteśmy gotowi, aby wejść w prąd rzeki życia i wiemy, że jesteśmy prowadzeni.

ETAP ÓSMY

Przyzwyczajamy się do naszego nowego stanu bycia i do nowego sposobu postrzegania świata. Doceniamy wartość samotności, coraz bardziej wnikając w głąb naszych świętych istot. Nauczyliśmy się w naturalny sposób codziennie funkcjonować jak żywa medytacja i żywa modlitwa, pozostając w niewzruszonym ześrodkowaniu w świętych sercach. Ziemska iluzja ma teraz na nas minimalny wpływ, jednak nasze współczucie przepełnione miłością tak wzrosło, że obejmuje wszystkie istoty i całe stworzenie.

TRANSFORMACJA CIAŁA FIZYCZNEGO

Każdy etap PRZEBUDZANIA ogromnie wpływa również na ciało fizyczne, a objawy wznoszenia mogą być przyjemne albo nieprzyjemne, a czasami nawet bolesne. Moja książeczka „THE EVOLUTION OF HUMANITY * SYMPTOMS OF ASCENSION” bardzo szczegółowo omawia wiele objawów wznoszenia oraz proponuje, w jaki sposób łatwiej przejść przez dramatyczne zmiany i chaos transformacji z pomocą naszych przyjaciół z wyższych wymiarów. Broszura jest dostępna na mojej stronie internetowej www.RonnaStar.com w dziale książek.

przekazała – Ronna Herman
przetłumaczyła – Teresa Serafinowska