Artykuły

SZATA

Kim jesteś? Zadaj sobie to pytanie. Spytaj się siebie samego, kim jesteś. Dokąd podążasz? Takie egzystencjalne pytania nie są nam w smak. Wolimy odsuwać je na potem. Wolimy zakopywać je głęboko w sobie Jeszcze nie czas. Jeszcze nie teraz. Później się tym zajmę Teraz nie mam na to czasu. Teraz jest tyle spraw, tyle problemów i do tego jeszcze tak mało czasu. Biegamy po naszym pięknym świecie pełni niepokoju, żeby zdążyć, żeby nie zostać wyprzedzonym, żeby nie zostać w tyle. Kiedy tak popatrzymy z góry na to nasze życie, to zobaczymy siebie, że zachowujemy się, jak rozbiegane, przerażone mrówki, którym zburzono mrowisko. One nie wiedzą, nie rozumieją, co się stało i dlaczego ktoś zburzył ich spokój, ich uporządkowany świat. Ty możesz zobaczyć siebie innego, zobaczyć, że jest inne życie, gdzie nie ma wyścigu, gdzie masz czas na zachwycanie się pięknem tego świata.

Możesz się zatrzymać. Proszę uczyń to. Przyglądnij się sobie. Zobacz siebie w Nowym Świetle. Zobacz jak jesteś wyjątkowy, niepowtarzalny, świetlisty. Nie patrz na swoje „łachmany”, na poszarpaną brudną, szatę, która kryje w sobie lęk, niewiarę w siebie, egoizm i wiele ciemnych, wstydliwych spraw. Nie skupiaj się na tym. Nie dawaj temu siły, energii. Nie pozwól, aby ta niedoskonałość zawładnęła Tobą. Zrzuć te łachmany. Zrzuć to, co, zakrywa piękno, doskonałość. Tam pod spodem, pod tymi łachmanami jest coś wyjątkowego, coś, co zawsze było i jest. To światło, to całe dobro, do którego nie chcesz się przyznać, o którym zapomniałeś, za którym ogromnie tęsknisz. Nie musisz tego szukać po świecie. Nie musisz podróżować jak Alchemik, aby po długiej podróży odkryć „TO, co ci cały czas towarzyszyło.”. Naprawdę to masz to w sobie, to, czego tak bardzo pragniesz. Odkryj „TO” w sobie. Odkryj w sobie dobro. Odkryj w sobie światło. Odkryj w sobie tę Boską Iskrę.

Para wspierająca dłonie na piersiachZacznij od odnalezienia w sobie przynajmniej pięciu pozytywnych cech. Zacznij od piątki Twoich zalet. Skup się na nich. Zobacz, ile dobrego z nich wynika dla Ciebie, ile dobrego wynika dla Twoich bliskich, ile dobrego dla otoczenia, dla świata. To jest Twój ważny wkład w czynienie Dobra dla ogółu. Dawaj tym pięknym zaletom dużo energii. Ciesz się nimi i powiększaj je.

A teraz popatrz na swojego „wroga”. Przyjrzyj się jemu obiektywnie. Zobacz, jakich cech Mu zazdrościsz. Znajdź również ich pięć. Przyglądnij się im dokładnie. A teraz poszukaj ich w sobie. Nie masz ich? To niemożliwe. One są w Tobie, tylko odkryj je. To wymaga czasu, prawda? Prościej jest skupić się na negatywnych cechach. Nie pozwól już więcej na to, bo również je odnajdziesz w sobie i one „urosną „ Teraz skupiaj się na zaletach. Odkrywaj je. Zwiększaj je z tygodnia na tydzień a wkrótce Twoje łachmany znikną i odsłoni się piękna, kolorowa, Boska szata.