Artykuły

Nie oceniaj, nie potępiaj…

Jedno z uniwersalnych prawd Światła mówi, że jeśli chcesz być szczęśliwym, to nie powinieneś potępiać siebie i innych, nie oceniać siebie i innych. Duża część nas niby wie o tym, lecz nie stosuje tej prawdy. W ferworze codziennego życia, w pośpiechu, nie zauważamy, że jakże często obwiniamy siebie samych w swoich myślach, w wewnętrznych monologach. Łajemy siebie, krytykujemy, oskarżamy, wmawiamy sobie negatywne zachowania. Porównujemy siebie z innymi, nie dostrzegając w sobie plusów, tylko minusy. Jesteśmy bardzo surowi dla siebie, stawiając sobie niskie ocen. Skupiamy się na naszych błędach, na niepowodzeniach, generalizując całość nas samych, ze jesteśmy nie tacy, jak pragnęliśmy być. Użalamy sięKwiat nad sobą, czując się często przegranymi. Kiedy słyszę takie słowa od osób, które przychodzą do mnie po pomoc, to trudno jest mi się powstrzymać, aby nie przerwać ten brudny potok słów, obelg, czasami wyzwisk. A kiedy dana osoba mówi mi, „że jest wredna”, to po prostu odczuwam ból, to tak, jak by raniła mnie i siebie nożem. Wtedy krwawi moje serce.

Tak bardzo agresywne są to energie, tak bardzo niszczące. Nie zdajemy sobie sprawy, ile czynimy sobie i innym przykrości, jak zanieczyszczamy siebie i całe otoczenie tak brudnymi energiami. Wiemy już, że myśli, słowa są energiami. Mamy już taką świadomość, jednak zapominamy o tym, kiedy funkcjonujemy, na co dzień. Widzimy tylko ciemne strony naszej istoty i na niej skupiamy się, ją afirmujemy potęgując je siłę i moc. Tak piszę afirmujemy, bo ciągłe powtarzanie tych samych słów, myśli to przecież afirmowanie, a do tego jeszcze dołączamy emocje- negatywne i jak mocna powstaje energia, jak szybko urzeczywistnia się, materializuje. Znamy zasady prawa przyciągania i wiemy, jak one działają. A więc sami sobie kreujemy ciemny scenariusz, utwierdzając się, że nic nam dobrego w życiu nie wychodzi.

Dzwonek (roślina)Teraz jest czas, aby to przerwać i zakręcić kołem w drugą stronę i zacząć zauważać jasne barwy w sobie, zobaczyć w sobie Światło a nie mrok. To jest czas, aby być dla siebie łagodnym, wyrozumiałym, cierpliwym, czułym, delikatnym. To czas, aby zacząć głaskać siebie, chwalić siebie, nagradzać siebie dobrymi myślami, słowami. To czas, aby odkryć siebie na nowo, odkryć naszą niepowtarzalność, naszą wyjątkowość i pokazać to światu, bo świat od dawna na to nasze piękno, dobro, mądrość czeka. To czas, aby przenicować, wywrócić na drugą stronę nasze słabości i odkryć w nich naszą moc, siłę, bo tam ona na pewno jest.

Kwiat 02Kiedy przestaniesz siebie osądzać, potępiać, to wówczas nie będziesz też innych potępiać i osądzać. Nie będzie w Tobie tych energii, tych negatywnych umiejętności, a w zamian pojawi się nowa umiejętność, zdolność do odkrywania piękna, mądrości, dobra, wyjątkowości, Boskości w innych, w otaczającym Cię świecie.

Odkryjesz nowy świat, który zawsze był wokół Ciebie, tylko Ty go nie zauważałaś, nie dostrzegałaś patrząc innymi oczami.